Contact Us |Site Map | Français | Print

Geraldine Van Bibber

MLA - Porter Creek North
Yukon Party

Geraldine Van Bibber was first elected to the Yukon Legislative Assembly in the general election for the 34th Legislative Assembly on November 7, 2016.

Ms. Van Bibber is the Yukon Party caucus critic for the Department of Education, the Aboriginal relations branch of the Executive Council Office, and the Department of Tourism and Culture.

Ms. Van Bibber served as Commissioner of Yukon from December 1, 2005 to December 16, 2010. She served as Administrator of Yukon from 2001 to 2005.

 

 

Geraldine Van Bibber

Yukon Legislative Assembly
Box 2703
Whitehorse, Yukon
Y1A 2C6

Phone: 867-393-7104
Fax: 867-393-6982
E-mail: Geraldine.VanBibber@yla.gov.yk.ca

 

Last Updated: 1/9/2017